Prof.Dr. Mehmet Ali Vardar Kimdir?

 

Prof.Dr.Mehmet Ali Vardar, özellikle Jinekolojik Onkoloji ve Laparoskopik Cerrahi alanlarında uzmanlaşmış Kadın Hastalıkları ve Doğum Öğretim Üyesidir. Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesinde çalışmaktadır. Özel muayenehanesi yanında Adana Acıbadem Hastanesi Kadın Doğum Kliniğinde de görev yapmaktadır.

Hacettepe Tıp Fakültesi mezunu olan Dr. Mehmet Ali Vardar uzmanlık ve akademik kariyerini Çukurova Üniversitesinde yapmıştır. Yirmi yılı aşkın bir süredir özellikle kadın kanserleri ve laparoskopik cerahi teknikler ile ilgili alanlarda uzmanlaşmıştır.

Laparoskopik kanser ameliyatları ile ilgili olarak Miami, Quebec ve Strasbourg´da ileri laparoskopik cerrahi kurslarına katılmıştır. Konusu ile ilgili birçok yerli ve yabancı dergide yayımlanmış çalışması bulunan Dr.Vardar birçok bilimsel kongreye davetli konuşmacı olarak katılmıştır. Özellikle gerçekleştirdiği laparoskopik ameliyatlar, çeşitli yurdışı bilimsel toplantılarda video sunumları olarak gösterilmeye layık bulunmuştur. Türk Jinekolojik Onkoloji Derneği, Türk Jinekoloji ve Obstetrisyenler Derneği, European Society of Gynegologic Oncology, International Gynecologic Cancer Society gibi mesleki derneklerin üyesidir.